

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Завдяки конкурсу соціальних проєктів «Ми – це місто» та активністю і небайдужістю його учасників наше місто стає більш інклюзивним. Згадаємо деякі з реалізованих ініціатив:
- Пандус біля входу в Запорізьку обласну організацію Товариства Червоного Хреста України. Завдяки конкурсу керівництво організації встановило пандус, навіс, освітлення із датчиком руху та оновило сходи.
- Сенсорна кімната у Хортицькому районному відділенні реабілітації дітей із інвалідністю. Яскрава, із сучасним обладнанням для занять за методом ерготерапевта Джин Айрес (США) кімната допомагає дітям стимулювати вестибулярний апарат, сенсорні системи, рухові навички. Качелі, батут, сходи, канат, сквізер та інші тренажери придбали за підтримки «Ми – це місто», а також міського бюджету.
- Інклюзивний ігровий майданчик у Запорізькому дитячому ботанічному саду. У гуртках закладу займаються близько 700 дітей. В тому числі – діти із інвалідністю. Завдяки спеціальному майданчику, адаптованому під різні потреби, усі діти мають рівні можливості розважатися та відпочивати на свіжому повітрі разом із друзями.
- Механічний підйомник у Міському Палаці дитячої та юнацької творчості. Завдяки цьому пристрою усі без винятку вихованці закладу можуть зручно та безпечно потрапити на сцену. А там – вражати глядачів своїми талантами. Цей підйомник – ексклюзивний проєкт конструктора Андрія Ганоцького. Унікальність пристрою – у компактності та плавному підйомі, що гарантує безпечність. Також в рамках проєкту розмістили обладнання для людей із вадами зору: тактильні плитки та стрічки, інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля.
Висловлюємо вдячність всім, хто опікується людьми із інвалідністю, адже надання їм підтримки й допомоги – найсправжніший прояв людяності.